Gravírování

monogramy - jména - obrazce

Ručně dělaný nůž s vygravírovaným monogramem, věnováním, či obrazcem na čepeli, nebo rukojeti je výborný způsob, jak potěšit své blízké jedinečným dárkem. Zvolte si jakýkoliv motiv a určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.

Ceny se pohybují od 400 Kč,- podle provedení a náročnosti.

 

Specifikace

Čepel nože - Tyto nerezové nožířské oceli   N 690 , Elmax , RWL 34  s oblibou používám k výrobě mých nožů. Jedná se o velmi kvalitní materiály.

Základem každého nože je bez pochyby čepel, proto aby byli dodrženy všechny její vlastnosti - houževnatost, tvrdost, stabilita ostří a podobně  je velmi důležité zvolit správný technologický postup při kalení.  Z toho důvodu jsou mé čepele kaleny v profesionální kalírně Vakuovou technologií, kde výsledná tvrdost dosahuje 60 až 62 HRC.

Rukojeť nože - Na rukojetě mých nožů používám výhradně přírodní materiály. Paroží z jelena, exotická i evropská tvrdá dřeva např. Finská Bříza, Americký Ořech, Palisandr, Bubingo a podobně. Střenky jsou vždy slepeny k sobě a snýtovány, buď skrz a nebo uvnitř rukojeti. Záštity nožů jsou zhotoveny z mosazi, nebo z nerezové oceli. Dřevo rukojetí je ošetřeno Tungovým olejem, který zvýrazňuje kresbu dřeva a zamezuje pronikání vlhkosti.Tím se prodlužuje celková životnost nože.

Kožená pouzdra - Pouzdra jsou ručně šita sedlářským stehem, který je velice pevný. Kůže je probarvena hnědou, nebo černou barvou a nakonec je pouzdro přeleštěno Lněným olejem. Díky tomu je pouzdro odolné vůči vodě. Takto vyrobené a ošetřené pouzdro je prakticky nezničitelné.

 

Milan Mareček

Malá Bukovina 17
Velká Bukovina u Děčína
407 29
IČO : 88557871
tel : 723 967 785
číslo účtu : 166061743/0300
loveckenoze@email.cz
Vytvořeno službou Webnode